Yumurta ve Sağlık
  Vitamin ve Mineraller
  Kalite

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİR YUMURTA MASALI

OPAL çiftliğindeki kaliteli ve lezzetli yumurtaları üretmek için ilk yapacağımız iş ırk özellikleri en uygun civcivleri sağlamaktır. Aldığımız bu civcivler 1 günlük olarak daha önceden temizliği ve dezenfeksiyonu yapılmış olan yetiştirme kümeslerimize gelir. Civcivler yetiştirme kümesine geldiğinde ortalama 30º C sıcaklık ve %60 bağıl nem olmalıdır. Civcivlere 0-3 haftalar arası civciv başlangıç yemi verilir. 3-9 haftalar arası piliç büyütme yemi, 9-17 haftalar arası piliç geliştirme yemi. 17-19 haftalar arası yumurta ön hazırlık yemi verilerek civcivlikten yarka dönemine giren tavuklarımızın yumurtlamaya hazırlanırlar.

Civcivlerimiz büyüme döneminde bir seri aşı programına tabi tutularak ileri yumurtlama dönemde hastalıklara karşı bağışıklık kazanması sağlanır. En son olaraktra yetiştirme kümeslerindeki son aşıları 16.haftada yapıldıktan sonrada üretim kafeslerine taşınarak yumurtlamaya başlarlar.

 
Tavuklarımız üretime başladığında yüksek verim alabilmek ve sağlıklarını korumak için onları doğru beslememiz gerekmektedir. Tavuklarımızın yaşına, verimlerine, ırkına uygun yemlerle beslememiz gerekmektedir. Biz ürettiğimiz yemlerde hammadde alımına çok önem veririz her türlü kimyasal ve biyolojik analizleri yapılan hammaddeler laboratuar kontrolünden geçtikten sonra üretime alınır ve laboratuar analizlerinden çıkan sonuçlar bilgisayarlarımıza girilir ve bilgisayar ortamında hazırladığımız rasyonların deneme üretimleri yapıldıktan sonra tavuklarımıza yedirilir.
 

Yemlerin yapımında kullandığımız hammaddeler tahıllar (buğday, mısır, arpa) bitkisel protein kaynakları (soya fasulyesi ve küspeleri, ayçiçeği tohumu küspeleri) ve vitaminler, minerallerdir. Yemlerimizde kesinlikle hayvansal proteinler ve kalıntıları kullanılmaz(kesimhane artıkları, tüy, boynuz, et kemik unları) ve bu kadar titiz bir çalışma sonucunda güvenle tüketebileceğiniz lezzetli OPAL yumurtalar sizlere sunulur.