Fabrikamız
  Organik Gübre
  Bizden Haberler
 

Yarının Yıldızları 5. Basketbol Şenliği

 

Basketbolün küçük yastaki çocuklara sevdirilmesi ve benimsetilmesi amacıyla İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı ile Yarının Yıldızları Spor Kulübü ortak bir proje hazırladı. Hedef kitle olarak minikler kategorisinde mücadele edecek yastaki çocuklar seçildi.

Bu yas grubundaki çocukların, yapacakları basketbol karsılaşmaları sayesinde maç bilincine varmaları ve böylece ileriki yıllarında sahaya çıkarken daha cesur, atak ve mücadeleci bir ruha sahip olmaları amaçlandı. Skor tutulmadan, birinci seçilmeden, senlik havasında yapılacak bir organizasyonda bütün çocuklara eşit oynama hakkı tanınması planlandı.

Diğer illerden misafir kulüpler davet edilerek organizasyonun Türkiye genelinde yaygınlaştırılması ve ulusal bir kimlik kazanması, daha çok sayıda çocuk arasında kaynaşma sağlanması, küçük yastaki sporcuların basketbol bilgi ve becerisinin arttırılması, kulübümüzün ve İzmir basketbolünün adının duyurulması projenin gerçekleştirilmesi doğrultusunda baslıca etkenler olmuştur.

Bunun sonucunda kulübümüz, İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı ana sponsor olmak üzere OPAL YUMURTA ve başka kişi ve kurumlarında desteği ile üç yılda üç senlik düzenleme imkanı bulmuş oldu. İzmir’ de geçmişi çok eski yıllara dayanan köklü kulüplerin var olmalarına karsın yeni kurulmuş bir kulüp olarak bu tür etkinlikleri gerçekleştirmek ve basarıyla sonuçlandığını görmek, ileriki yıllarda daha iyilerini yapabilme konusunda motive olmamızı sağlamaktadır.

 

09.01.2007